Jak spędzić udane wakacje z psem?

Właściciele czworonogów śmiało mogą spędzać wakacje wspólnie z nimi. Pies na ogół staje się pełnoprawnym członkiem rodziny, dlatego wypadałoby wspólnie z nim wybrać się na urlop, aby mu też zapewnić szansę na przeżycie ciekawych przygód i nowe zabawy. Wakacje z psem zdecydowanie mogą się udać. Coraz więcej ośrodków turystycznych zgadza się na przyjmowanie gości wraz ze zwierzakami, za co oczywiście trzeba dodatkowo zapłacić, ale na szczęście niewiele, bo mniej więcej dwadzieścia złotych za dobę. Wakacje z pupilem to dodatkowo dobra okazja na wzmocnienie relacji panującej między opiekunem a jego psiakiem. Na co dzień o tę relację ciężko bowiem tak do końca zadbać, bo zwykle po prostu nie ma się na to wystarczającej ilości czasu. Nie warto więc pozostawiać psiaka w hotelu czy nawet u znajomych na czas własnego urlopu. Lepiej zabrać go ze sobą – czy to nad morze, czy to nad jezioro, czy to w góry – by wspólnie z nim spędzić miło czas i wypocząć w naprawdę rodzinnej i sielskiej atmosferze.

Już od jakiegoś czasu psy śmiało mogą zaglądać na plaże, choć oczywiście mówimy tu o plażach niestrzeżonych. Okolice polskiego Bałtyku to właśnie idealne tereny na wakacje dla wszystkich czworonożnych przyjaciół. Psiaki na ogół uwielbiają kąpać się w morzu. Naturalnie potrafią pływać (w żadnym wypadku nie trzeba ich tego uczyć), a przy bardzo dużych upałach dążą do tego, by chociaż trochę się ochłodzić, dlatego też same lgną do wody i potrafią przesiadywać w niej godzinami. Przy takich okolicznościach zawsze będą chętne do zabawy. Psiakowi można rzucać patyk wprost do morza, aby ten go wyławiał, a następnie wracał z nim do właściciela. W tak atrakcyjnych i ciekawych okolicznościach zwierzęta szybciej chłoną nową wiedzę, co można wykorzystać do nauki nowych komend i opanowywania nowych sztuczek.

Nie tylko morze będzie jednak dobrym miejscem na beztroski urlop z czworonożnym zwierzakiem. Równie udane wakacje z psem można spędzić w zupełnie innych okolicach, czyli chociażby nad spokojnym jeziorkiem, nad którym pupil będzie mógł szaleć w trawie i np. biegać za piłką, podczas gdy jego właściciel zajmie się czytaniem ulubionych książek albo leżeniem i najzwyklejszym w świecie relaksem. Wakacje mogą też odbyć się za granicą. Z pupilem śmiało można pojechać samochodem czy to do Czech (zwłaszcza jeśli mieszka się na południu Polski), czy to do Niemiec. Kiepskim wyborem będą jedynie góry. Niestety ale w Polsce obowiązuje zakaz wchodzenia z psiakami na tereny parków narodowych, w tym i na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Przeczytaj więcej na ostre-ciecie.pl

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *