Tutaj jesteś

Wrota na Zachód

14 czerwca 2021 Lifestyle wrota zachód

Odkąd Polska należy do Unii Europejskiej, dla Polaków otwarły się wrota wiodące na Zachód. Oczywiście również przed tą datą nasi rodacy podróżowali po Europie, a nawet dalej. Lecz dopiero wraz z dołączeniem do owej wspólnoty mieszkańcy Polski wyjeżdżają na taką skalę. Wielu z nich szuka całkiem nowych perspektyw. Dokąd najliczniej wyjeżdżają i w jaki sposób to robią?

Ojczyzna Schillera, a może Niderlandy?

Od lat Polacy najliczniej podróżują do Niemiec oraz Holandii. Wynika to z kilku względów. Po pierwsze kraje te mają zasobne rynki pracy, dzięki czemu nasi rodacy stosunkowo łatwo odnajdują odpowiednią dla ich aspiracji oraz kompetencji posadę. Po drugie, o czym także należy pamiętać, zarówno ojczyzna Schillera, jak i Niderlandy leżą całkiem blisko Rzeczypospolitej. Oczywiście bliżej jest do pierwszego kraju, bo żeby dotrzeć do Holandii, należy nie tylko przejechać przez Polskę, lecz również przez Niemcy. Na zainteresowanie dalszymi wyjazdami odpowiadają firmy zajmujące się przewozem osób, a w tym przypadku przewozem osób za granicę. Jest to korzystne dla klientów, bo przewoźnicy – aby zyskać ich przychylność – muszą z roku na rok poprawiać standardy swoich usług. Dlatego też, chcąc należeć do czołówki, regularnie wymieniają pojazdy na nowsze modele z przestronnymi pokładami i pojemnymi lukami bagażowymi. 

Komfort jazdy

Podróż zagraniczna zwykle trwa nieco czasu, w związku z tym należy dopełnić wszelkich starań, by przebiegała w komfortowych oraz bezpiecznych warunkach. Niektóre firmy przewozowe proponują przewóz pasażera “od drzwi do drzwi”, co polega na zabraniu klienta z wybranego miejsca i wysadzeniu go pod wskazanym adresem. Kolejnym udogodnieniem jest wysyłanie na drogi busów nie tylko w dni powszednie, lecz także soboty oraz niedziele – i to o bardzo różnych porach, z czego korzystają zarówno ranne ptaszki, jak i ci, którzy preferują tryb życia, jaki znamy u sów. W drugim przypadku wyjedzie się w godzinach wieczornych, a podróż będzie przebiegała przez noc. Ma to wiele korzyści. Wówczas łatwiej się zdrzemnąć, w końcu widoki rozpościerające się za oknem nie rozpraszają, również słońce nie rozprasza swymi promieniami. Wybierając późniejszą porę, dojeżdża się nad rankiem. Czyli cały dzień przed podróżnym stoi otworem. Może on albo odpocząć, albo też od razu przejść do działania. 

Dodatkowe udogodnienia

Ciekawym dodatkiem są także rozmaite aplikacje. Za ich sprawą można szybko zarezerwować przejazd busem lub też na bieżąco monitorować przebieg jego trasy.

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?