Rzeczy, które zawsze mieć ze sobą w samochodzie

W samochodowym schowku bądź w bagażniku wozimy różnego rodzaju przedmioty, które nie zawsze okazują się nam potrzebne. Tymczasem istnieje kilka, które w pewnych sytuacjach mogą być wręcz niezastąpione. Każdy z nas posiada je w swoim domu, jednak warto przełożyć je też do samochodowego bagażnika i zawsze ze sobą przewozić.

Kompletna apteczka

Apteczkę samochodową posiada w aucie każdy z nas, jednak jej wyposażenie pozostawia wiele do życzenia. Na ogół zawiera ona jedynie przedmioty, dzięki którym możemy udzielić pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Tymczasem warto zadbać o dodatkowe wyposażenie apteczki samochodowej, tak aby zawsze mieć pod ręką najpotrzebniejsze produkty. Powinien się w niej znaleźć przede wszystkim lek przeciwbólowy – ból głowy czy mięśni sprawia, że nie potrafimy się skupić na drodze, przez co możemy spowodować wypadek. Dobrze jest też wyposażyć apteczkę w leki na alergię, szczególnie w sezonie wiosennym i letnim. Pamiętajmy też o płynie dezynfekującym – mała buteleczka przyda nam się nie tylko podczas wypadku, lecz również na co dzień.

Plecak do samochodu

W samochodzie dobrze jest posiadać również plecak męski. Może on przydać nam się w najmniej oczekiwanych sytuacjach, gdyż na ogół jest w stanie pomieścić naprawdę sporą ilość rzeczy. Wychodząc do pracy, możemy do plecaka spakować potrzebne dokumenty, drugie śniadanie czy innego rodzaju przedmioty. Plecak przydaje się również w czasie zakupów, gdy nie mamy ze sobą torby wielorazowego użytku. Zamiast kupować nową, możemy włożyć produkty do plecaka i umieścić je w samochodzie. Co prawda plecak nie pomoże nam w robieniu dużych zakupów, jednak w przypadku mniejszej ilości produktów sprawdzi się idealnie. Plecak jest niezastąpiony, gdy samochód odmówi nam posłuszeństwa i trzeba przewieźć go do warsztatu. Wtedy też możemy szybko spakować najpotrzebniejsze rzeczy, które wozimy w samochodzie.

Kurtka przeciwdeszczowa lub ciepła bluza

Kurtka przeciwdeszczowa lub przynajmniej ciepła bluza nie przydają się na co dzień, jednak będą bardzo pomocne, gdy podczas jazdy przydarzy nam się awaria, a warunki pogodowe będą pozostawiały wiele do życzenia. Oczekując na pomoc, nierzadko musimy spędzić na powietrzu nawet kilkadziesiąt minut. Przy deszczu i niskich temperaturach możemy w krótkim czasie nabawić się przeziębienia, dlatego dobrze mieć przy sobie dodatkową warstwę, w którą można się ubrać. Kurtka lub bluza mogą być też pomocne, jeśli na drodze dojdzie do wypadku – będziemy mogli nimi przykryć ofiarę, tak aby nie doszło do nadmiernego wychłodzenia ciała. Każdy z nas z pewnością posiada w domu kurtkę czy bluzę, której już nie nosi – umieśćmy ją w samochodzie, bowiem nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać!

Obowiązkowe wyposażenie samochodu uregulowane zostało przez prawo, jednak warto mieć w swoim pojeździe także dodatkowe rzeczy, które mogą okazać się bardzo pomocne w niespodziewanych przypadkach. Tego typu „wyposażenie” nie kosztuje zbyt wiele, natomiast sprawia, że czujemy się o wiele pewniej nawet w dłuższych trasach. 

 

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *