Tutaj jesteś

Kupno samochodu – kiedy najlepiej kupić samochód?

4 kwietnia 2020 Lifestyle


Samochód to obecnie jedno z najważniejszych najpopularniejszych urządzeń mechanicznych, które znajduje się niemalże w każdym gospodarstwie domowym. Pojazdy prywatne, służbowe jak również dostawcze wykorzystywane są na wielu poziomach i stosowane do przewozu osób, towarów czy dokonywaniu dostaw. Wielkość, marka oraz klasa samochodu uzależniona jest od możliwości właściciela, jego upodobań, jak również celu i zapotrzebowania. Jednym z głównych aspektów uwzględniać podczas wyboru jest również cena pojazdu. Ta potrafi zmieniać się i lawirować w zależności od stanu zużycia auta czy okresu zakupu.

Zatem kiedy najlepiej kupić samochód?

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu?
Czas i okres zakupu szczególnie ważny jest podczas dokonywania transakcji na nowy samochód. Pojazdy z salonu, tracą bowiem na wartości w poszczególnych przedziałach czasowych. Cena za dany model znacząco obniża się pod koniec roku lub na początku przyszłego. Dany model uważany jest wtedy za posezonowy oraz „przestrzały”. Samochody oferowane przez profesjonalne salony i marki tracą na wartości również w momencie wydania nowego modelu, ulepszonego i nowszej generacji pojazdu. Solidną promocję można również uzyskać podczas wyprzedaży salonu oraz dzięki oferowanym upustom dla poszczególnych zawodów lub osób.
Kupno samochodu z salonu, nie jest jednak możliwie osiągalne dla każdego. Wielu użytkowników pojazdów mechanicznych „poluje” na okazje cenowe używanych samochodów. Kiedy najlepiej kupić samochód używany? Jaki okres przyniesie najniższe koszty i satysfakcję zakupu?
Zakup samochodu to decyzja bardzo ważna, powinna być przemyślana, a sam zakup nie być pochopny i niedbały. Warto pamiętać o tym, iż istnieją dwa sezony. Sezon, w którym kupno i sprzedaż aut jest popularne i nagminne – lato oraz okres, w którym ruch w interesie troszeczkę ustaje – zima. To właśnie w tym drugim przedziale czasowym można napotkać na atrakcyjne oferty cenowe, jak również interesującą propozycję.
Zakupy zimą, oprócz obniżek cenowych, przynoszą również wiele pozytywnych aspektów. Podczas mrozu, śniegu i zawieruchy układy mechaniczne powinny pracować na dobrym, bezawaryjnym poziomie. To właśnie nienajlepsza pogoda będzie sprzymierzeńcem klienta. Kupujący, będzie mógł sprawdzić system w ciężkich warunkach oraz ocenić jego funkcjonalność i działanie.

Kupno zimą – ale kiedy?

Konkretniej ujmując, najbardziej opłacalne transakcje dokonywane są na przełomie grudnia i stycznia. Wielu znawców twierdzi, iż najbardziej atrakcyjne oferty można napotkać już na początku roku kalendarzowego. Momentalnie bowiem, auta „starzeje się” o cały rok.
Podczas zakupu auta używanego warto również zwrócić uwagę na kilka innych czynników, którymi są:
– zakup auta, którego nowsza wersja właśnie weszła na rynek,
– sprawdzenie pojazdu przy dobrych, jak i gorszych warunkach pogodowych,
– sprawdzenie historii auta,
– rozpoczęcie poszukiwania auta w momencie, w którym można pozwolić sobie na przemyślane zakupy,
– kupno pojazdu z dobrą ceną,
– itp.

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?