Jak wybrać opony na zimę?

Wybór odpowiednich opon dostosowanych do panujących warunków atmosferycznych to obowiązek każdego posiadacza samochodu. Mają one bowiem bardzo istotny wpływ na bezpieczeństwo osoby poruszającej się autem oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. Odpowiednio dostosowane opony skracają czas hamowania, a także wpływają na przyczepność auta. Jakie rodzaje opon wyróżniamy oraz dlaczego należy poświęcić tej kwestii wiele uwagi? Odpowiedzi na powyższe pytania poznasz w tym artykule.

Jakie rodzaje opon istnieją oraz czym się charakteryzują?

Wybór odpowiednich opon może stanowić nie lada wyzwanie dla każdego posiadacza auta. Na rynku istnieją bowiem różne rodzaje opon, które różnią się od siebie budową oraz ceną. Wyróżnić można trzy rodzaje opon, które stosuje się w zależności od warunków atmosferycznych. Są to opony letnie, zimowe oraz wielosezonowe.
Opony letnie wykonuje się ze specjalnej mieszanki gumowej, która zapewnia wysoką przyczepność oraz dobre właściwości jezdne na suchej oraz mokrej nawierzchni w wysokiej temperaturze. Charakterystyczną cechą opon letnich jest zmniejszony opór toczenia, co przekłada się na mniejszy hałas oraz zwiększoną oszczędność paliwa.
Jeśli chodzi o opony na zimę, różnią się one przede wszystkim zwiększoną zawartością krzemionki. Posiadają one również inny bieżnik, niż opony letnie. Jest on znacznie głębszy i posiada więcej różnego rodzaje rowków oraz nacięć. Taka budowa bieżnika ma na celu zwiększyć przyczepność auta na zaśnieżonej nawierzchni. Stosowanie opon zimowych jest niezwykle ważne, dlatego warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi i zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych uczestników ruchu.

Ostatnim rodzajem opon są tzw. opony wielosezonowe. Ich budowa została pomyślana w taki sposób, aby można było stosować je przez cały rok, jak wskazuje ich nazwa. Takie rozwiązanie zapewnia dość umiarkowanie dobrą przyczepność w każdych warunkach, jednak zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie opon letnich lub zimowych, w zależności od pory roku. WYbierz opony dla siebie na https://www.24opony.pl/opony-zimowe.html.

Gdzie kupić tanie opony zimowe?

Jeśli zamierzamy kupić opony na zimę, warto zrobić to przy pomocy internetu. Najlepszym okresem na zakup takich opon jest sezon letni. Wówczas na wielu stronach internetowych możemy znaleźć przeceny opon zimowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilkaset złotych podczas zakupu kompletu opon. Tanie opony zimowe można znaleźć, korzystając z różnego rodzaju porównywarek cen. Opony na zimę mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze, dlatego warto zadbać o to, aby odpowiednio wcześniej się w nie zaopatrzyć.

Redakcja flamingwheels.pl