Tutaj jesteś

Czy dzielenie auta to dobry pomysł?

21 grudnia 2020 Motoryzacja dzielenie auta

Coraz popularniejszą usługą, oferowaną zwłaszcza w dużych miastach na świece, ale coraz częściej także w Polsce jest carsharing. Na usługę tę mówi się także „samochód na minuty”, gdyż samochód możemy wynająć na dowolnie krótki czas i płacić tylko za czas, w którym go używamy.

Czy dzielenie auta to dobry pomysł?

To bardzo wygodne i wbrew powszechnej opinii ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują samochodu na co dzień. Carsharing zaczyna też często wypierać najem długoterminowy, który również pozwalał na korzystanie z samochodu, be bezpośredniego nabywania go. To jednak różnego rodzaju usługi i najem długoterminowy to wciąż dobra opcja dla wielu klientów. Wszystko zależy od tego, jak i ile korzystamy z samochodu.

W dużych miastach

Carsharig to wymarzona opcja dla ludzi z dużych miast, z dobrze rozwiniętą komunikacją zbiorową, którzy stosunkowo rzadko korzystają z własnego auta. W takich przypadkach carsharing eliminuje wiele wad i kosztów posiadania własnych czterech kółek: ubezpieczenia, napraw i innych. Najem długoterminowy eliminuje tylko część z nich, ale daje nam auto tylko na nasz własny użytek.

autocosmetics.pl

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?