Jak uzyskać dofinansowanie na samochód elektryczny ?

Rośnie popularność samochodów elektrycznych. Przyczyny są różne od ekologii po powody ekonomiczne. Choć w przypadku tego drugiego wątpliwości potencjalnych kupców budzi cena. Tu z pomocą przychodzą środki państwowe. Odpowiedzmy zatem na pytanie: jak uzyskać dofinansowanie na samochód elektryczny?

Do kogo skierowany jest program “Mój elektryk”?

Program “Mój elektryk” to przede wszystkim dofinansowanie do samochodu elektrycznego dla osób fizycznych. Aby się do niego zakwalifikować, konieczne jest zwrócenie uwagi na maksymalną cenę samochodu elektrycznego, która wynosi 225 tys. zł. Przy czym, jeśli kupiec posiada Kartę Dużej Rodziny, nie ma określonego górnej granicy cenowej.

Maksymalna kwota dofinansowania na samochód elektryczny wynosi 18 750 zł, a w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny 27 000 zł. Natomiast jednoślady z napędem elektrycznym mogą być objęte dofinansowaniem w wysokości maksimum 4 tys. zł.

Jakie pojazdy objęte są dofinansowaniem?

Program “Mój elektryk” obejmuje wyłącznie nowe samochody elektryczne. Oznacza to, że nie umożliwia uzyskania środków na samochód hybrydowy.

Dofinansowanie obejmuje nowe pojazdy elektryczne należące do kategorii:

  • N1 – samochody do przewozu ładunku, o masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t;
  • M1 – samochody do przewozu pasażerów, mające nie więcej niż 8 miejsc, nie włączając siedzenia kierowcy;
  • L1e – L7e – motocykle dwukołowe (z wózkiem bocznym lub bez), motorowery dwu- i trójkołowe, czterokołowce, czterokołowce lekkie i motocykle trójkołowe.

Dofinansowaniem są objęte samochody nabyte po 1 maja 2020.

Jak uzyskać dofinansowanie na samochód elektryczny?

Dofinansowanie do samochodu elektrycznego dla osób fizycznych jest bardzo proste do uzyskania. Należy zrealizować poniższe punkty:

  • zakup samochodu z napędem elektrycznym (za gotówkę lub na kredyt);
  • wypełnienie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i załączenie wymaganych dokumentów;
  • czekanie na realizację przelewu.

Kto może mi pomóc uzyskać dofinansowanie?

Jeśli nie jesteśmy pewni, jak wypełnić wniosek o dofinansowanie, możemy zasięgnąć rady eksperta.

VW FS (Volkswagen Financial Services) to bank samochodowy zatrudniający specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać najkorzystniejszy rodzaj finansowania. Dopilnują, aby wszystkie wymagane dokumenty były wypełnione

Redakcja flamingwheels.pl