Wybór samochodu – na jaki się zdecydować?

Poza czystymi osiągami, przy wyborze pojazdu kierujemy się również kwestiami: estetyczną i użytkową. Stąd przeróżne rodzaje nadwozia, z których najpopularniejsze są zdecydowanie sedan, hatchback, combi, coupe i fastback.

Po czym poznać z jaki samochód mamy przed oczami?

Hatchback ma ściętą klapę bagażnika z podnoszoną szybą. Sedan ma do tego jeszcze kuperek, ale za to szyba pozostaje w stałej pozycji. Połączenie tych dwóch rodzajów nadwozi to fastback – ma wystający element z tyłu i jednocześnie podnoszoną tylną szybę. Combi to użytkowa wersja samochodu, z powiększoną przestrzenią bagażową.

Wybór samochodu – na jaki się zdecydować?

Za to coupe jest odmianą sportową, reprezentującą sportową sylwetkę. W kwestii zastosowania samochodu liczy się przestrzeń bagażowa. Można ją powiększyć poprzez złożenie tylnej kanapy, więc dobrze gdyby była dzielona. Wtedy można przewozić dodatkowego pasażera, jednocześnie transportując długi bagaż. Można natrafić na pojazdy pozbawione tylnej kanapy i definiujemy je wtedy jako vany. W podsumowaniu należy podkreślić, że oprócz osiągów mechanicznych, warto brać pod uwagę wygląd zewnętrzny i mnogość zastosowań, oferowaną przez dany typ samochodu.

motocentrumnet.pl

Redakcja flamingwheels.pl