Tutaj jesteś

Wulkanizacja w Twoim garażu, czyli jak samemu zadbać o koła w samochodzie

15 marca 2021 Motoryzacja koła

Kierowcy dzielą się średnio na dwie grupy. Pierwsza to zwolennicy załatwiania wszystkiego związanego z samochodem u mechanika. Druga to złote rączki, którzy wszystko chcą zrobić samodzielnie. Oczywiście nie każda czynność przy samochodzie jest możliwa do spełnienia. Jednak z odpowiednim sprzętem i dobrym rozeznaniem w temacie można osiągnąć naprawdę wiele! Dziś na tapet weźmiemy sprawy wulkanizacyjne. Wymiana kół, nowe felgi, odświeżenie opon – wszystko to możesz zrobić sam! Co będzie Ci do tego potrzebne?

Wulkanizacja – co kupić do domowego warsztatu?

Narzędzia i akcesoria do domowego warsztatu są bardzo praktyczne. Często przydają się nie tylko przy naprawianiu samochodu, ale także w innych pracach w domu itp.. Tak więc inwestowanie w sprzęt i narzędzia do domowego warsztatu może być naprawdę opłacalne! Jednak skupmy się na wulkanizacji. Co będzie nam potrzebne do majstrowania przy samochodzie? Wulkanizacja nie obejdzie się bez podnośnika. Posłuży nam on przy wymianie opon w sezonie. Są także ciekawe sprzęty, które usprawniają wymianę i możemy z nich korzystać nie tylko w profesjonalnym warsztacie. Mowa tu np. o ręcznej zmieniarce do opon. Koniecznie sprawdź ten produkt!

Narzędzia do kół, które musisz mieć

Wulkanizacja w domu nie musi ograniczać się tylko do wymiany opon na lato czy zimę. Warto wyposażyć się w narzędzia do kół, które mogą pomóc w awaryjnej sytuacji. Tak więc oprócz podnośnika czy odpowiedniego klucza warto kupić zestaw naprawczy. Jak to działa? Zestaw naprawczy to narzędzia do kół, które mogą szybko załatać dziurę i pozbyć się z niej ciała obcego. Może być to na przykład gwóźdź lub czy metalowy pręt. W zestawie znajdziemy kredę, aplikator z klejem, szydło oraz sznur butylowy. Całość pozwala na szybką reanimację opony i umożliwia jej dalsze eksploatowanie!

Wygląd kół też ma znaczenie! Kup odpowiednie felgi

Koła to element samochodu, o którym często zapominamy. Jednak na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków, które dbają o ich wygląd. Można postawić także na świetne dodatki, na przykład felgi. Potrafią one całkowicie odmienić wygląd całego samochodu! Do wyboru mamy masę kolorów i wzorów. Są bardziej sportowe, eleganckie lub całkowicie szalone. Warto przeglądnąć dostępne opcje i znaleźć idealne felgi do naszego auta. To naprawdę świetny sposób na odświeżenie całego samochodu i nadanie mu nowego stylu. Wszystko to możemy zrobić sami – w swoim domowym warsztacie!

Wulkanizacja w domu jest możliwa w wielu przypadkach. Jednak nie wszystko damy radę zrobić sami. Dlatego z poważniejszymi problemami warto udać się do profesjonalnego wulkanizatora. Pamiętajmy także o kontrolowaniu ogumienia i kół regularnie! Ma to duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Często jednak zapominamy o tym i nie sprawdzamy, czy na pewno wszystko jest w porządku. Dlatego przypominamy – zadbaj o swoje koła!

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?