Przyciemnianie szyb samochodowych – hit czy kit?

Troska o pojazd mechaniczny leży na sercu każdemu kierowcy. No cóż, jeżeli do głosu dojdzie wygoda i komfort, który można sobie dzięki temu zapewnić, to troskliwe zachowanie zostanie całkowicie zrozumiałe. Skoro już o tym mowa to warto przyjrzeć się tematowi przyciemniania szyb w samochodzie. Czy jest to dobra inwestycja? Czy może lepiej z niej zrezygnować?

Przyciemnianie szyb i obowiązujące przepisy prawne

Serwis szyb samochodowych jest w stanie zająć się wykonaniem takich usług jak przyciemnianie. Zanim ktokolwiek jednak zdecyduje się na tego typu usługi, powinien dokładnie zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa. Nie zakazują one przyciemniania szyb. Trzeba jednak wiedzieć co dokładnie na ten temat mówi Artykuł 66, ust. 1 pkt 5 ustawy prawa o ruchu drogowy. Oto zapis, który mówi o tym, że „pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego zapewniało dostateczne pole widzenia kierowcy oraz łatwe, wygodne i pewne posługiwanie się urządzeniami do kierowania, hamowania, sygnalizacji i oświetlenia drogi przy równoczesnym jej obserwowaniu”. Nie ma więc pełnej dowolności, jeżeli chodzi o przyciemnianie. Tak, można się na to zdecydować. Trzeba jednak uwzględnić zachowanie podczas jazdy odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Zalety przyciemniania szyb

Skoro już wszyscy wiedzą co na ten temat mówi prawo, czas na poznanie korzyści związanych z przyciemnianiem szyb. Otóż dzięki temu każdy kierowca jest w stanie zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa, jeżeli chodzi o ultrafiolet. Nie trzeba obawiać się oślepienia przez promienie słoneczne. Przyciemnienie poprzez nałożenie folii na przednią szybę sprawia, że w razie uderzenia podczas kolizji drogowej, ta nie rozpadnie się na milion drobnych kawałeczków. W zdecydowanej większości szklane elementy pozostaną na folii – chociaż należy dodać, że sama szyba w całości nadawać będzie się już tylko do wymiany.

Gdzie wykonać przyciemniani szyb?

Do tego typu zadań należy wybrać polecany serwis szyb samochodowych. Jedną z takich firm jest Hanesco, które już od dawna znajduje się na rynku, ciesząc się pozytywnymi opiniami klientów. Całościowa oferta dostępna jest na stronie https://hanesco.pl/. Są oni w stanie wykonać nie tylko przyciemnianie szyb w samochodzie każdej marki. Zajmują się oni także naprawą szyb samochodowych, jakie ulegają częstym awariom. Ze spokojem można powierzyć im pojazd, ciesząc się z tego, że wszelkiego rodzaju usterki zostaną usunięte w szybki sposób.

 

Redakcja flamingwheels.pl