Tutaj jesteś

Praktyczne i stylowe auto dla kobiety

14 kwietnia 2020 Motoryzacja


Siłą kobiety jest niezależność. Aby realizować wszystkie swoje pomysły, pasje i pomysły, współczesna kobieta potrzebuje przede wszystkim mobilności. Niezależnie od tego, czy mieszka w wielkim czy mniejszym mieście, czy też daleko za miastem, w każdy dzień tygodnia i o dowolnej porze będzie spełniać się w swojej roli, jeśli ma zapewnioną możliwość nieskrępowanego przemieszczania się. Podstawą kobiecej samodzielności jest więc samochód. Stwierdzenie to wywołuje oczywiście lawinę pytań o odpowiednie auto dla kobiety. Może powinno być niewielkie, trzydrzwiowe, w jasnych kolorach i glamour, a może większe, bardziej przestronne i w stonowanych barwach… Wszystko zależy od tego, dla jakiej pani będzie przeznaczone.

Auto dla kobiety

Każda kobieta z pewnością zadba o bezpieczeństwo własne i przewożonych pasażerów. Młode kobiety i nowoczesne babcie na pierwszym miejscu postawią bezpieczeństwo swoich pociech, dzieci czy wnucząt. Niezbędne są więc systemy bezpieczeństwa, takie jak ABS wspomagający hamowanie, BAS na wypadek konieczności hamowania awaryjnego czy EBD skracający drogę zatrzymania pojazdu. Przydatne mogą być też systemy: ESP stabilizujący tor jazdy czy BLIS, który pomaga skutecznie rozwiązać problem martwych pól. W razie potrzeby TSR przypomni o obowiązującym ograniczeniu prędkości…
Niektóre kobiety z pewnością będą używać auta na co dzień, inne rzadziej. W każdym przypadku auto musi być więc praktyczne – odpowiednio dostosowane do ich potrzeb, i tych codziennych, jak dowóz dzieci do przedszkola, szkoły czy zakupy, i tych bardziej wyjątkowych. A każda pani może ich mieć tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Dla niektórych najbardziej praktyczny będzie
niewielki i ekonomiczny samochód elektryczny czy z napędem hybrydowym, dla innych większy, ale także oszczędny w eksploatacji, bo przecież gospodarność od zawsze była i po dziś dzień jest domeną kobiet.

Wygodne i stylowe

Wygoda i styl to kolejne kryteria, które panie z pewnością wezmą pod uwagę przy wyborze samochodu. Dla niektórych wygoda oznaczać będzie niewielkie wymiary auta i łatwość jego parkowania w zatłoczonych centrach miast czy kompleksach handlowych. Tu z pewnością przydadzą się takie udogodnienia jak asystent parkowania, czujniki przednie i tylne czy kamera cofania. Dla innych bardzo ważne może być przestronne wnętrze i dobrze czują się w samochodach o większych gabarytach. Oczywiście wspomniane udogodnienia również dla nich będą kluczowe. Kwestia stylu jest bezsprzecznie ważna dla wszystkich użytkowniczek dróg. Nowoczesny design samochodu sprzyja dobremu samopoczuciu kierowcy i pozytywnym wrażeniom podczas jazdy. A te pełne zachwytu spojrzenia przechodniów? Bezcenne! Piękne auto stanowi doskonałe uzupełnienie kobiecej urody i stylu, podkreślające niezależność i pełnię kobiecości już na pierwszy rzut oka. Im bardziej nowoczesne i przyciągające wzrok, tym lepiej! Doskonały design jest niezwykle ważny nie tylko w ogólnym pierwszym wrażeniu, ale i w najdrobniejszych szczegółach wykończenia wnętrza samochodu.
Jakie auto najlepiej trafia więc w oczekiwania kobiet? Oczywiście praktyczne i stylowe!

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?