Tutaj jesteś

Polestar 2, czyli konkurencja dla Tesli?

29 lipca 2021 Samochody Polestar 2

Popularność samochodów elektrycznych rośnie w lawinowym tempie. Jeszcze kilka lat temu prawdziwym pionierem tej części rynku motoryzacyjnego była Tesla. Dziś pojawia się coraz więcej konkurencyjnych podmiotów, które podkreślają, że produkowane przez nich samochody są nie tylko bezpieczne i wygodne, ale także stosunkowo tanie. Jedną z nowości jest Polestar 2, który według niektórych uważany jest za najlepszy samochód elektryczny na świecie.

Samochody elektryczne – przyszłość globalnego rynku motoryzacyjnego 

Wszyscy eksperci są pewni, że przyszłością globalnego rynku motoryzacyjnego są pojazdy oparte na napędzie elektrycznym. Ma to oczywiście związek z polityką ochrony środowiska i klimatu prowadzoną zarówno przez kraje należące do Unii Europejskiej, Stany Zjednoczone i wiele innych państw świata. 

Firmy motoryzacyjne nieustannie pracują nad nowymi pojazdami wyposażonymi w napęd elektryczny. Wiele z nich w tym celu tworzy całkowicie nowe brandy. Taką decyzję podjął koncern Volvo, który swoje samochody elektryczne oferuje pod marką Polestar. W 2020 roku w chińskiej miejscowości Luqiao rozpoczęto produkcję kompaktowego modelu Polestar 2. Już wkrótce pierwszymi egzemplarzami mają poruszać się kierowcy w Europie, USA oraz w Chinach. Niektórzy podkreślają, że Polestar 2 może zdetronizować słynny model konkurencji, a mianowicie Tesla Model 3

Polestar 2 – podstawowe informacje 

Polestar 2 jest wyposażony w silniki rozwijające 408 KM oraz 660 Nm a także w napęd na obie osie. Ponadto zaimplementowano w nim nisko położony środek ciężkości, co według twórców ma zapewnić doskonały komfort jazdy. Kierowcy, którzy najbardziej cenią sobie niezapomniane wrażenia podczas prowadzenia, mogą skorzystać ze specjalnego pakietu Performance Pack. Zawiera on wzmocnione hamulce Brembo, regulowane zawieszenie oraz 20-calowe felgi. 

Przedstawiciele firmy pytani o to, co jest największym atutem tego modelu, wskazują, że Polestar 2 doskonale łączy optymalną pracę napędu, zawieszenia, układu kierowniczego oraz hamulców, a jazda nim to sama przyjemność. Fani wrażeń z pewnością nie będą mogli narzekać, ponieważ omawiany samochód przyspiesza do prędkości 100 km/h w 4,7 sekundy. 

Ekologiczny i ponadczasowy design 

To, co jest niewątpliwie ogromnym atutem Polestar 2, to jego design. W samochodzie zastosowano oryginalne linie i tylne nadkola, dzięki którym ma on sportowy charakter. Co istotne, projekt realizowano z jednoczesną dbałością o środowisko naturalne. Wnętrze samochodu przygotowano z WeaveTech. Prawdziwą skórę można zastosować wyłącznie na żądanie klienta oraz po wpłaceniu dodatkowych 4 tysięcy złotych.

Czy wykończenie w technologii WeaveTech jest gorszej jakości niż klasyczna skóra? Absolutnie nie, co potwierdzają branżowi specjaliści. Wszystkie elementy są wykonywane z niesamowitą precyzją i pieczołowitością, a co do ich jakości nie ma żadnych uwag. 

W podstawowym modelu samochodu zastosowano system informacyjno-rozrywkowy oferujący szereg funkcji bezpieczeństwa oraz automatyzacji a także 19-calowe stopnie. Podsumowując, specyfikacja Polestar 2 naprawdę robi wrażenie. Według niektórych jest to model samochodu, który w przyszłości może podbić cały globalny motoryzacyjny rynek. 

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?