Nakładki na progi samochodowe – ochrona i ozdoba

Progi samochodu to element najbardziej narażony na powstawanie rys czy uszkodzeń. Możesz to jednak łatwo zmienić – wystarczy zadbać o właściwe nakładki na progi. Ochronimy w ten sposób element najbardziej narażony na wgniecenia lub warunki atmosferyczne. Dlaczego warto zdecydować się na nakładki na progi?

Nakładki na progi samochodowe

Najbardziej powszechny wariant nakładek na progi samochodowe to zestaw dwóch nakładek na przód oraz dwóch na tył auta. Spełniają nie tylko rolę ochronną, ale też pełnią funkcje estetyczne. Nakładki stanowią tarczę, chroniącą lakier i metal przed uszkodzeniami, co pomaga zachować atrakcyjny wygląd samochodu na dłużej. To proste działanie może zabezpieczyć karoserię przed rysami, a w konsekwencji przed korozją. Listwy progowe potrzebują dodatkowej ochrony, jeśli chcesz jak najdłużej zachować wartość rynkową pojazdu oraz jego bezpieczeństwo.

Estetyczny dodatek do różnych modeli aut

Nakładki na progi samochodowe dostępne są w różnorodnych stylach, wzorach i materiałach, co umożliwia ich dopasowanie do indywidualnych preferencji. Dodając unikalnego wyglądu naszemu samochodowi, mogą stać się oryginalnym akcentem estetycznym. Nakładki są przeznaczone do wszystkich typów samochodów. W luksusowych modelach stanowią ekskluzywny dodatek, dopasowany do stylu i kolorystyki karoserii. Odporne na uszkodzenia nakładki doceniają też kurierzy i kierowcy dostawczaków. Pozwalają przedłużyć żywotność najbardziej narażonych na uszkodzenia części. Auta osobowe także skorzystają na montażu nakładek na progi. Zyskają sportowy rys i zabezpieczenie przed mechanicznymi rysami.

Jak dobrać nakładki na progi?

Po pierwsze, nie należy się kierować samym wyglądem nakładek. Warto dowiedzieć się, czy są one przeznaczone do danego modelu samochodu. Jeśli w ofercie nie ma wyszczególnionych modeli aut, trzeba samodzielnie zmierzyć progi pojazdu i porównać je do wymiarów wybranych nakładek. Zwróć także uwagę na materiał, z którego wykonane są dane nakładki na progi samochodowe. Zwykle powstają na bazie różnych surowców, które dodają im wytrzymałości i elastyczności. Tworzywo sztuczne, guma, aluminium czy stal nierdzewna to najczęściej używane półprodukty. Przeczytaj też wskazówki od producenta, które pozwolą przedłużyć żywotność nakładek.

Montaż i pielęgnacja nakładek na progi samochodowe

Nakładki należy naklejać jedynie na progi oczyszczone i odtłuszczone zgodnie z zaleceniami, które znajdziesz w instrukcji od producenta. Po naklejeniu nakładki nie powinny odstawać w żadnej części, nie mogą też ocierać się o drzwi ani utrudniać ich zamykania. Od czasu do czasu można je wyczyścić miękką, zwilżoną ciepłą wodą szmatką z dodatkiem delikatnego detergentu lub specjalnego środka przeznaczonego właśnie do nakładek. Należy za to unikać oddziaływania wody pod wysokim ciśnieniem i czyszczenia wnętrza pojazdu za pomocą myjki ciśnieniowej.

Wykończenie powierzchni – wybierz swój efekt

Nakładki na progi wykończone na wysoki połysk dają bardzo popularny efekt lustra. Szlif kierunkowy całej powierzchni daje matowe wykończenie. Wersja Black to całkowicie ciemna powierzchnia. Nakładka typu Carbon to świetny element wyposażenia sportowych samochodów. Nakładki na progi auta dodają klasy nawet starszym rocznikom pojazdów. Wystarczy przykleić je za pomocą mocnej, dwustronnej taśmy, by uzyskać trwały efekt. W ofercie znajdziesz chromowane, kolorowe lub czarne nakładki na listwy progowe. Dzięki nim nie będziesz musiał zachowywać ostrożnie przy wsiadaniu i wysiadaniu z samochodu. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja flamingwheels.pl