Tutaj jesteś

Kartacz do brody – akcesorium niezbędne każdemu brodaczowi

11 grudnia 2023 Lifestyle Kartacz do brody


Regularne szczotkowanie brody to rytuał, który powinien stać się nawykiem każdego brodatego mężczyzny. Najlepszym narzędziem do tego zabiegu jest kartacz do brody. To wyjątkowe proste narzędzia to podstawa prawidłowej pielęgnacji zarostu. Pomaga w rozczesywaniu niesfornych włosków i skutecznie usuwa z nich wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Akcesorium to poprawia także ukrwienie skóry i tym samym stymuluje wzrost brody. Zatem, jaki kartacz wybrać i jak go używać, aby zarost prezentował się nienagannie?

Rodzaje kartaczy do brody

Staranne szczotkowanie brody korzystnie wpływa na jej kondycję. Regularne jej przeczesywanie sprawia, że zarost jest bardziej miękki, lśniący i dobrze się układa. Systematyczne czesanie pomaga również pozbyć się martwego naskórka i tym samym skutecznie zapobiega pojawieniu się mało estetycznego łupieżu. Dlatego właśnie każdy brodacz powinien zaopatrzyć się w dobrej jakości kartacz do brody.

Na rynku dostępne są rozmaite szczotki przeznaczone do czesania zarostu. Jedne mają syntetyczny włos, inne włosie zrobione z włókien roślinnych. Najlepsze są jednak kartacze wypełnione naturalnym włosiem dzika. Ten rodzaj wypełnienia jest nie tylko najtrwalszy, ale też najbardziej efektywny w pielęgnacji i rozczesywaniu brody.

Jaki kartacz do brody wybrać?

Choć na rynku dostępne są przeróżne szczotki do pielęgnacji brody, to jednak specjaliści polecają tradycyjne, owalne kartacze z drewnianą rękojeścią wypełnioną wysokogatunkowym włosiem dzika. Są one niezwykle poręczne, niewielkich rozmiarów, a ich wypełnienie jest odpowiednio twarde i sprężyste, co zdecydowanie ułatwia szczotkowanie brody, nawet tej długiej i gęstej. Co więcej, włosie bez problemu dociera do skóry, usuwa z niej martwy naskórek i poprawia krążenie. Należy też podkreślić, że kartacz do brody z naturalnego włosia nie elektryzuje się, co może się zdarzyć w przypadku modeli wypełnionych syntetyczną szczeciną.

Jak używać kartacza do brody?

Używanie kartacza do brody nie jest zbyt skomplikowanym zadaniem. Niemniej, każdy brodacz powinien wiedzieć, jak prawidłowo użytkować to akcesorium. Należy pamiętać o tym, aby szczotkować nim zawsze dobrze wysuszoną brodę. Stosowanie kartacza na wilgotnym zaroście może bowiem spowodować uszkodzenie włosa i pogorszenie jego kondycji.

Brodę czeszemy za pomocą kartacza przynajmniej dwa razy dziennie. Rano używamy go po myciu i dokładnym wysuszeniu brody w celu jej dokładnego rozczesania i stylizacji. Wieczorem, aby usunąć zanieczyszczenia, jakie się w niej zgromadziły w ciągu całego dnia, a także martwy naskórek.

Po użyciu włosie kartacza trzeba dokładnie oczyścić. Najlepiej zrobić to za pomocą odpowiedniego do tego celu grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Raz na jakiś czas należy go też przepłukać ciepłą wodą, aby pozbyć się kurzu i innych zanieczyszczeń. Prawidłowo używany i pielęgnowany kartacz będzie długo i niezawodnie służyć.

Materiał zewnętrzny

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?