Jaki samochód do 20 tys?

Samochód w dzisiejszych czasach to bez wątpienia rzecz, bez której wielu nie wyobraża sobie swojego życia. Sprzyja on nie tylko wygodzie, ale również w znacznym stopniu oszczędza czas, jaki musielibyśmy poświęcić na dojazd w dane miejsce innym środkiem transportu. Kupno auta, którego cena będzie warta jego jakości nie należy jednak wcale do łatwych zadań. Jeśli więc nie chcemy wydawać zbyt dużej kwoty na auto, ale chcemy mieć równocześnie pewność, iż pokona z nami wiele kilometrów, warto zaznajomić się z rankingiem aut używanych do 20 tysięcy.

Długość dystansów

Pierwsza rzecz, na którą trzeba zwrócić uwagę przed zakupem auta, to to, gdzie będziemy chcieli nim jeździć. Zastanówmy się czy auta potrzebujemy do długich tras czy w planach mamy raczej krótkie dystanse. Jeżeli zdecydowanie wybierzemy to drugie, to sprawdzą się tu mniejsze samochody. Jednym z modeli, które zapewnią nam komfort i wygodę w takich podróżach, to oczywiście stary i dobry Fiat Punto, z którym wiąże się nie tylko niska cena, ale również wysoka pozycja w rankingu niezawodności. Innym małym samochodem, który doskonale sprawdzi się w krótkich podróżach, będzie również dobrze znana Toyota Yaris. Doczekała się ona już 4 wersji i również słynie z niezawodności
wśród mieszkańców miast.

Więcej mocy

Jeżeli jednak jesteśmy już zdecydowani na samochód, w którym pod maską znajdziemy więcej mocy, warto zerknąć na auta niższej klasy średniej. Jednym z klasycznych modeli w tej kategorii jest oczywiście Audi A3. Jak przystało na tego producenta, po wnętrzu i nadwoziu samochodu, rzadko widać, że skończył on już ponad 10 lat i ma przebieg bliski 300 tysiącom. Jeżeli interesuje nas samochód z napędem na tył, to warty uwagi będzie model BMW serii 1. Auto to jednak nie jet całkowicie funkcjonalne i niezawodne. Pomimo dużych standardowych rozmiarów, jest to zwyczajnie ciasne auto.

Mniej popularne modele

Zdarza się, iż zakup jednego z popularnych modeli samochodu, może okazać się niezbyt słuszną decyzją. Czasami o wiele lepszym wyborem może okazać się zakup mniej znanej marki. Jednym z takich modeli może być Ford Fiesta, którego niezawodny silnik benzynowy i ciekawa stylistyka zdecydowanie zachęca do zakupu. Inny model w tej cenie, to oczywiście Opel Astra trzeciej generacji. Zaletą tegoż modelu jest niski koszt utrzymania i i dobra dostępność części zamiennych.

A więc który model wybrać?

Jaki samochód do 20 tys. zatem wybrać? Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto odpowiedzieć sobie najpierw na kilka ważnych pytań. To, w jakich celach chcemy używać samochodu, ma duże znaczenie przy jego zakupie. Przed ostateczną decyzją, zwróćmy więc uwagę na tych kilka znaczących kwestii.

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *