Jak kupić dobry samochód używany?

Zakup samochodu na rynku wtórnym to nie lada wyzwanie, gdyż trzeba mieć na uwadze sporo różnych kwestii. Aby auto odpowiadało indywidualnym potrzebom i nie nadwyrężyło domowego budżetu, należy dokonać właściwego wyboru. Czym się przy tej okazji kierować?

Określ swój budżet i preferencje

O wiele łatwiej jest dokonać selekcji ofert, znając własne możliwości finansowe i oczekiwania względem samochodu. Każdy powinien jasno określić budżet przeznaczony na zakup samochodu, pamiętając o nadwyżce potrzebnej na wydatki związane z zakupem. W przypadku używanych aut prawie zawsze trzeba przeprowadzić mniejsze lub większe naprawy oraz wymienić niektóre części. Poza tym nie wolno zapomnieć o kwestiach dotyczących rejestracji, podatku od czynności cywilno-prawnych i ubezpieczenia. Oczywiście indywidualne preferencje też mają w omawianym kontekście niemałe znaczenie, bo innego pojazdu potrzebuje rodzina, a innego singiel pracujący w dużym mieście.

Postaw na znane marki i modele

Jak radzą eksperci z serwisu Używane Jak Nowe, przy wyborze auta z drugiej ręki najlepiej zdecydować się na modele popularnych producentów takich jak np. Honda. Samochody używane sygnowane znanymi markami są tańsze w utrzymaniu niż ich mniej popularne odpowiedniki, co wynika ze znacznie lepszej dostępności części. Niezbędne komponenty nie kosztują majątku, a to znajduje odzwierciedlenie w wysokości rachunków wystawionych przez warsztat. Poza tym na sprowadzenie takich części nie trzeba długo czekać, przeważnie da się je zamówić od ręki.

Obejrzyj samochód

Oględziny połączone z jazdą próbną to decydujący etap zakupu używanego samochodu. W tematach motoryzacyjnych nie wszyscy czują się pewnie, dlatego w takiej sytuacji na spotkanie ze sprzedawcą najlepiej wybrać się w towarzystwie osoby znającej się na autach. Dokładnych oględzin pojazdu trzeba dokonać zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Tu pojawia się ważna uwaga: lepiej nie wpłacać zaliczek, gdyż są one wiążące, a na dokonanie transakcji najrozsądniej jest umówić się na kolejny dzień z zachowaniem prawa do rezygnacji.

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *