Tutaj jesteś

Czy można zdemontować auto przed kasacją?

12 grudnia 2023 Motoryzacja auto przed kasacją


Jeśli Twoje auto od lat nie działa, jest mocno skorodowane, poważnie zepsute, zalane po powodzi albo uszkodzone w wypadku – z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak się go pozbyć. Najlepszym i w zasadzie jedynym rozwiązaniem, jest oddanie go do stacji demontażu pojazdów. Czy można samodzielnie zdemontować auto przed oddaniem go do kasacji? 

Czy samochód, który oddajesz do stacji demontażu, musi być kompletny? Ile można zarobić? 

Stacja demontażu płaci za kompletne auto – zgodnie z obowiązującym cennikiem. Należność naliczana jest zazwyczaj od wagi auta. 

Można uzyskać też dodatkowe bonusy cenowe, jeśli auto nie jest zbyt stare.  Standardowo, za kompletny samochód można zazwyczaj uzyskać od kilkuset do kilku tysięcy złotych. 

Co można samodzielnie zdemontować przed kasacją auta?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, auto oddane do kasacji powinno być kompletne. Części wchodzące w jego skład mogą być zniszczone – co jest zrozumiałe w przypadku aut powypadkowych.  Jeśli samochód jest niekompletny – jego cena znacząco spada. 

W jaki sposób stacja demontażu sprawdza, jaki jest ubytek wagowy auta? Na bazie pierwotnej masy pojazdu, wpisanej do dowodu rejestracyjnego. 

Jeśli właściciel auta zdemontuje lekkie podzespoły, takie jak części elektroniczne, części wyposażenia wnętrza, audio itd. – z pewnością nie będzie to miało wpływu na masę i na cenę. Jeśli jednak auto będzie mieć widoczne braki podstawowych elementów, np. silnika, skrzyni biegów, akumulatora, chłodnicy, kół czy części nadwozia – stacja demontażu może zażądać dopłaty. Będzie ona liczona od brakującej masy, także po cenach złomu. 

W jaki sposób możesz pozbyć się niepotrzebnego samochodu, robiąc to zgodnie z prawem?

Stary, skorodowany, zepsuty lub uszkodzony samochód możesz sprzedać osobie prywatnej, co jest jednak wyjątkowo trudne ze względu na stan techniczny pojazdu. Szybkim wyjściem w tej sytuacji jest oddanie auta do wybranej stacji demontażu. W tym przypadku firma prowadząca działalność odkupi od Ciebie samochód, podpisze umowę i odbierze pojazd własnym transportem.  Ty otrzymasz pieniądze, a także umowę sprzedaży, która pozwoli Ci wyrejestrować auto w wydziale komunikacji i zakończyć umowę ubezpieczenia. 

Adaxs – Skup Aut w Jeleniej Górze – tutaj oddaj swoje stare auto

Nie zabieraj się samodzielnie za demontaż auta. To niezgodne z prawem. Zamiast ponosić koszty dalszego utrzymania auta i jego ubezpieczenia – oddaj stare auto do firmy zajmującej się kasacją pojazdów. Adaxs to zespół profesjonalistów, którzy szybko wycenią Twój pojazd i odbiorą go od Ciebie własnym transportem. Otrzymasz propozycję uczciwej ceny, gotówkę i zaświadczenie o oddaniu auta do stacji demontażu. Dzięki temu wyrejestrujesz stare auto.  Nasi specjaliści odzyskają z niego materiały do recyklingu, a Ty pozbędziesz się problemu!

Artykuł sponsorowany

Redakcja flamingwheels.pl

Witaj na blogu flamingwheels.pl, na którym tworzymy praktyczne poradniki dla kierowców i fanów mechaniki, motoryzacji i męskiego stylu życia. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?