Wynajem samochodu zabytkowego – o czym trzeba pamiętać?

Zabytkowe samochody wzbudzają mnóstwo emocji i mają wielu zwolenników na całym świecie. Ich wynajem jest usługą cieszącą się w Polsce ogromną popularnością. Co Warto mieć na uwadze, decydując się na wynajęcie takiego pojazdu?

Wynajem zabytkowego auta – na ślub i nie tylko

Wynajem zabytkowych samochodów kojarzy się głównie ze ślubami. Niejedna para marzy o tym, aby pod kościół czy urząd stanu cywilnego podjechać właśnie takim autem, robiąc na gościach piorunujące wrażenie. Oczywiście są inne okazje, kiedy opłaca się rozważyć wypożyczenie zabytkowego pojazdu – ma to uzasadnienie nawet wówczas, gdy ktoś po prostu chce odbyć przejażdżkę wymarzonym autem.

Wynajem zabytkowego auta – forma najmu

Rozważając wypożyczenie zabytkowego samochodu, koniecznie trzeba się zastanowić nad formą najmu. Niejednokrotnie w tym kontekście pada pytanie o możliwość wynajęcia takiego auta na minuty. Z aplikacją PANEK CarSharing kierowcy w dużych miastach mogą korzystać ze współdzielonych samochodów. To doskonała alternatywa dla transportu publicznego oraz drogich taksówek. Ułatwia poruszanie się po miejskich ulicach w komfortowych warunkach. Całość obsługiwana jest wyłącznie z poziomu wspomnianej aplikacji, a kierowca płaci tylko za realny czas przejazdu i pokonany dystans. W takim systemie, który ma sporo zalet, nie są jednak udostępniane auta zabytkowe. Warszawa to doskonały przykład lokalizacji, gdzie nie brakuje firm oferujących zabytkowe samochody na wynajem.

Wynajem zabytkowego auta – to trzeba wiedzieć!

Każdy, kto ma w planach wypożyczenie zabytkowego samochodu, musi pamiętać przede wszystkim o dokonaniu wcześniejszej rezerwacji – zwłaszcza w sezonie ślubnym, kiedy to zapotrzebowanie na omawiane pojazdy jest bardzo duże. W najlepszych wypożyczalniach samochody należy rezerwować z wielomiesięcznym wyprzedzeniem – lepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Najemca powinien dokładnie sprawdzić, na jakich warunkach odbywa się wynajem i w jakim zakresie ponosi odpowiedzialność za wypożyczony samochód.

Redakcja flamingwheels.pl