Szukasz kompaktowego elektryka? Postaw na Hondę E!

Rynek samochód elektrycznych na świecie rozwija się coraz prężniej. Mające wielu zwolenników elektryki znajdują się m.in. w ofercie Hondy – doskonałym przykładem jest tu model E produkowany przez japoński koncern od 2019 r.

Powrót do przeszłości w nowoczesnym wydaniu

O Hondzie E motoryzacyjny świat usłyszał w 2019 r. podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Projekt stworzyli Ken Sahara i Akinori Myoui. Bardzo mocno inspirowali się pierwszą generacją Civica z 1972 r. Design Hondy E wyraźnie nawiązuje do przeszłości. Sportowa sylwetka, dodatki utrzymane w minimalistycznej stylistyce i retro wzornictwo to cechy wyróżniające ten elektryczny samochód osobowy klasy aut małych. Uwagę przykuwają ponadto symetryczne reflektory przednie, które w całości wykonane zostały w technologii LED. Honda E dostała całkowicie nową modułową płytę podłogową, którą producent zamierza wykorzystywać w przyszłości również w innych małych elektrykach.

Co siedzi pod maską?

Hondę E wyposażono w silnik elektryczny o mocy 150 KM (70 kW) – napędza on tylną oś samochodu. jak przekonuje producent, na jednym ładowaniu baterii można przejechać 200 km. Dzięki rozwiązaniom zastosowanym przez Hondę w tym modelu użytkownicy mogą z powodzeniem ładować go w domu, do czego potrzebna będzie standardowa wtyczka lub specjalne jednostki ładujące. Na naładowanie się do poziomu 80 proc. baterii o pojemności 35,5 kWh wystarczy ok. 30 minut.

Jak z komfortem jazdy?

Jak zapewniają eksperci z salonu Honda Plaza, jazda Hondą E dostarcza wielu przyjemnych wrażeń. Auto jest bardzo wygodne. Jego wnętrze zaprojektowano w taki sposób, aby kierowca miał ułatwione zadanie. Deska rozdzielcza rozciąga się na całą szerokość kokpitu (wzorem ze wspomnianego wcześniej Civica), panel klimatyzacji jest umieszczony pośrodku, a między fotelami znajdują się hamulec postojowy oraz przyciski umożliwiające wybór trybu jazdy. Pasażerowie też nie mają powodów do narzekania, bo pomimo kompaktowych rozmiarów miejsca w środku jest sporo.

https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/samochody-nowe/modele/honda-e/informacje-ogolne.html

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *