Na czym polega najem długoterminowy autobusu?

Prowadzenie firmy przewozów autobusowych może być ciekawym pomysłem na biznes. Duże samorządy coraz częściej otwierają systemy komunikacji miejskiej w swoich miastach na konkurencję. Miasto w takim modelu działalności przyjmuje na siebie rolę organizatora przetargów na obsługę linii. Podstawowy wymóg w takim przetargu to najczęściej dysponowanie nowoczesnym taborem autobusowym. Koszt zakupu takiego taboru może być bardzo wysoki. Jak rozwiązać ten problem? O tym w poniższym tekście.

Jak pozyskać tabor autobusowy?

Zakup nowoczesnego autobusu to koszt nawet kilku milionów złotych. Nie ma w tym nic dziwnego. Są to pojazdy naszpikowane elektroniką i nowoczesnymi technologiami. Wysokie koszty taboru nie muszą być jednak barierą nie do pokonania. Nawet niewielka firma może pozwolić sobie na rozwinięcie skrzydeł. Receptą są programy finansowania taboru. Można dzięki nim pozyskać nowe pojazdy oraz autobusy używane. Programy takie często są organizowane przez samych producentów autobusów. Dobrym przykładem jest tutaj MAN. Jest to jeden z czołowych dostawców rozwiązań dla komunikacji miejskiej w Europie. Program finansowania zakupu pojazdów tego producenta funkcjonuje oferuje MAN FS. Rozwinięcie tego skrótu to MAN Financial Services. 

Na czym polega najem?

Jakie są zalety korzystania z programu? Program ten udostępnia wiele możliwości pozyskania pojazdów komunikacji miejskiej. Jedną z tych możliwości jest najem długoterminowy. Na czym system najmu polega? Opiera się na udostępnieniu firmie nowoczesnego pojazdu firmy MAN. Firma opłaca co miesiąc jedną ratę. Rata zawiera w sobie wszystkie niezbędne opłaty. W jej skład wchodzi między innymi podatek drogowy wraz z niezbędnym ubezpieczeniem pojazdu. W ofercie najmu są również autobusy używane. Są to pojazdy, których wiek wynosi co najwyżej pięć lat. Spełniają więc wszystkie standardy wymagane wobec nowoczesnych autobusów. Najem kończy się zwrotem pojazdu po upływie założonego okresu. Okres najmu może wynosić do trzech lat. Najemca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów związanych z pozyskaniem i zwrotem pojazdu.

Jakie są zalety programu?

Zaletą programu przygotowanego przez firmę MAN FS jest minimum formalności. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie projektu. Szczegóły najmu ustalane są w rozmowie z pracownikiem firmy MAN Financial Services. Na jej podstawie sporządzana jest umowa pomiędzy dostawcą floty a jej najemcą. Ostatnim krokiem jest odbiór autobusu. Jak kończy się umowa najmu? Wystarczy zwrócić pojazd do właściciela. W trakcie trwania najmu MAN FS zapewnia pełną obsługę serwisową pojazdu. Jest to znakomite rozwiązanie dla wszystkich firm działających na rynku przewozów autobusowych. Pozwala na optymalizację ponoszonych kosztów. W jej wyniku można skupić się na rozwijaniu bez przeszkód działalności przewozowej.

Podsumowanie

Podsumowując, prowadzenie działalności przewozowej jest wymagającym przedsięwzięciem. Trzeba skupić się na konkurowaniu na rynku i jednoczesnym pilnowaniu kosztów. Programy finansowania taboru autobusowego pozwalają na zyskanie przewagi konkurencyjnej. Jest to opcja godna rozważenia dla każdej firmy.

Redakcja flamingwheels.pl