Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe?

Tarcze hamulcowe to jedne z najważniejszych elementów układu hamulcowego w naszym samochodzie. Jednak jak w zasadzie każda część w naszym samochodzie, ulega ona zużyciu. Nie każdy jednak wie, kiedy należy, wymienić tarczę hamulcową. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej kwestiom związanym z wymianą tarcz hamulcowych. Dzięki nam dowiesz się, kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe.

Kiedy należy wymienić tarcze hamulcowe w samochodzie osobowym?

Co do zasady przyjmuje się, że tarcze hamulcowe należy wymieniać co 70-80 tysięcy kilometrów, pamiętajmy, jednak że jest to wartość umowna, a co za tym idzie na stan zużycia tarcz hamulcowych, wpływa wiele czynników, przez które ich żywotność może się znacząco skrócić. Sygnałem mówiącym, że tarcze mogą nadawać się do wymiany, może być między innymi:

-pisk w czasie hamowania

-drgania w czasie jazdy

-dłuższa droga hamowania

-odbijanie auta w czasie jazdy

Z kolei według niektórych fachowców wymiany tarcz hamulcowych należy dokonać po trzeciej wymianie klocków hamulcowych. Pamiętajmy jednak, że tarcze hamulcowe należy wymieniać parami, czyli, jeżeli wymieniamy przednią prawą tarczę hamulcową, to powinniśmy także wymienić lewą przednią tarczę, ponieważ w przeciwnym razie auto może między innymi skręcać w czasie hamowania, czy też klocki hamulcowe będą się zużywać nierównomiernie.

Dlaczego więc warto kupować tarcze hamulcowe firmy breck?

Ponieważ tarcze hamulcowe tej firmy, jak i również inne jej produkty łączą nie tylko wysoką jakość, oraz niską cenę, ale także innowacyjność. Jest to ważne, jeżeli szukamy produktu z wysokiej półki, a jednocześnie nie stać nas na oryginalne części. Co ważne, kategorycznie nie wolno kupować używanych części- dlatego też tarcze hamulcowe firmy breck cieszą się szerokim uznaniem. Wiele osób ceni sobie tego producenta, ponieważ w przypadku innych producentów musimy sporo zapłacić za wysokiej jakości produkty, tymczasem firma breck udowadnia, że wysokiej klasy części zamienne wcale nie muszą dużo kosztować.

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *