Jak działa leasing konsumencki?

Leasing to jedna z popularniejszych form finansowania. Umożliwia między innymi zakup wymarzonego samochodu w dogodnych dla klienta ratach. Wbrew powszechnej opinii, nie jest ona jedynie zarezerwowana dla przedsiębiorców. Nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej aby móc cieszyć się z tej opcji. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej kwestii. Przedstawimy największe plusy tego rozwiązania oraz sposób obliczania miesięcznej raty.

Twój wymarzony SEAT w leasingu

Kto z nas nie marzy o nowym Seacie prosto z salonu? Niestety nie każdy może sobie pozwolić od razu na taki zakup za gotówkę. Z pomocą przychodzi leasing konsumencki SEATa. Może on być twój za naprawdę niską miesięczną ratę. Właściwie to od ciebie zależy jak wysoka ona będzie. Brzmi zachęcająco, prawda?

SEAT to hiszpański producent z branży motoryzacyjnej. Jego samochody są znane na całym świecie a ich renoma regularnie rośnie. Wyróżnia je niezwykły i energiczny design. Dynamiczne linie przyciągają żeńskich i męskich odbiorców. Dzięki szerokiej gamy modeli można wybrać ten idealny dla siebie.

Leasing konsumencki czy kredyt samochodowy – co wybrać?

Kredyt samochodowy a leasing konsumencki to dwie zupełnie inne metody finansowania. Różnią się one pod wieloma względami. Zdecydowanie prościej jest jednak wziąć leasing ze względu na prostszą drogę do załatwienia formalności.

Dla wielu z nas problemem może być niska zdolność kredytowa. W przypadku leasingu konsumenckiego jest ona wyższa niż przy kredycie samochodowym. Można więc tutaj wydać więcej niż finansując pojazd kredytem.

Dla rozjaśnienia sprawy dobrze jest sprawdzić jak wygląda na przykład leasing konsumencki SEATa i jego miesięczna rata w zależności od ustalonych parametrów. VW FS to gwarancja bezpieczeństwa i najlepszej oferty.

Zalety leasingu konsumenckiego

Leasing konsumencki SEATa i innych marek ma więcej plusów niż mogłoby się nam wydawać. Po pierwsze mamy naprawdę niewiele formalności do wypełnienia. Nie musimy męczyć się z ogromną papierkową robotą jak w przypadku zwykłego kredytu. Kolejnym plusem jest elastyczność podczas wyboru pojazdu. Nikt nie narzuca nam z góry jaki pojazd musimy wybrać, decyzja ta należy tylko i wyłącznie do nas. Do tego raty miesięczne są naprawdę niewielkie. Nie musimy spłacać całkowitej wartości samochodu a jedynie prognozowaną utratę jego wartości. Wszystkie warunki dopasowywujesz elastycznie do siebie, tak jak ci pasuje.

Z pomocą doradcy VW FS przebrniesz przez cały ten proces szybko i sprawnie. Pomoże on wypełnić ci twój wniosek, tak aby niczego nie przeoczyć.

Kalkulator leasingu – oblicz swoją miesięczną ratę

Jeżeli chcemy sprawdzić jak mogłaby wyglądać nasza miesięczna rata, to tak naprawdę nie musimy nawet udawać się do doradcy. Wystarczy jedynie wejść na stronę https://www.vwfs.pl/ i samodzielnie dostosować pasujące nam warunki. Na początku ustalamy opłatę wstępną. Jej zakres to od  0% do 20% wartości samochodu. Kolejno podajemy okres finansowania w jakim jesteśmy zobowiązujemy się spłacać raty. Ma on wynosić minimum 36 miesięcy a maksimum 48. Na sam koniec musimy określić roczny limit kilometrów jak planujemy przejeździć. Warto się tutaj dobrze zastanowić i nas spokojnie oszacować tę wartość.

Na sam koniec to do nas należy decyzja co robimy z samochodem. Możemy go wykupić, oddać do salonu lub wymienić na inny interesujący nas model.

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.