Czy warto brać samochód z salonu?

Nowe samochody to obecnie luksus, na który nie każdy może sobie pozwolić. Długie kolejki, wyższe ceny aut i rosnące stopy procentowe to powody, dla których niektórzy sięgają po samochody z drugiej ręki. Mimo tego zalety stojące za wyborem nowego auta z salonu znacząco przeważają zakup auta używanego. O jakich zaletach mowa? I czy naprawdę warto wziąć samochód z salonu?

Gwarancja sprawności

Kupując auto z salonu, nowy kierowca ma pewność, że samochód jest w pełni sprawny i bezpieczny. Nowy samochód z salonu kosztuje więcej niż auto używane, ale z nowym samochodem, kierowca ma pewność, że przez najbliższe lata nic nam się nie powinno zepsuć. Nowy nabywca pojazdu nie musi sprawdzać płynów ,rozrządu, filtrów, czy klocków hamulcowych, ponieważ są one w idealnym stanie technicznym. Jeżeli jednak doszłoby do jakiejś usterki, to właściciel pojazdu ma prawo skorzystać z gwarancji fabrycznej, która umożliwia przeprowadzenie diagnostyki i usług naprawczych bezpłatnie.

Zakup samochodu z salonu to również doskonała inwestycja – kupując samochód z nowoczesnym napędem (np. hybrydowym czy elektrycznym), kierowca może oczekiwać pokaźnej sumy na rynku wtórnym. Oczywiście pod warunkiem, że właściciel pojazdu dba o stan techniczny auta i jego wygląd, a dodatkowo jest jego pierwszym właścicielem. W takiej sytuacji rocznik nie będzie miał aż tak dużego wpływu na finalną cenę pojazdu. Planując zakup samochodu z salonu, warto wiedzieć, jakie marki są obecnie w cenie i które modele uznawane są za funkcjonalne i nowoczesne. Obecnie rynek motoryzacyjny szczególnie chwali sobie samochody marek japońskich i koreańskich – są to pojazdy niezwykle funkcjonalne i bogato wyposażone, a dodatkowo zakupisz je w dobrej cenie.

Najlepszy czas na zakup nowego samochodu

Obecnie producenci samochodów oferują różnorodne formy finansowania nowych pojazdów, dlatego klienci nie muszą zwracać szczególnej uwagi na moment zakupu. Nawet w obliczu rosnących cen kierowca może wybrać taką formę finansowania, która mu odpowiada i która jest adekwatna do budżetu, którym dysponuje. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że jest to dobry moment na zakup nowego auta z salonu – ceny ciągle rosną, więc kupując samochód za 50 tysięcy dzisiaj, za jakiś czas cena ta może wzrosnąć o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy! Dodatkowo, o czym warto pamiętać, salony samochodowe raz w roku organizują wyprzedaże, podczas których kierowca może kupić nowy samochód w atrakcyjnej cenie. Zdarza się, że w trakcie wyprzedaży można kupić auto w najlepszej wersji wyposażenia tańsze o nawet kilkanaście tysięcy, co tym bardziej przekonuje do zakupu nowego, w pełni sprawnego, nowoczesnego i bezpiecznego samochodu.

Kierowcy, którzy planują kupić samochód z salonu z kilkuletnią gwarancją powinni odwiedzić salon KIA Aspol w Tomaszowie Mazowieckim. Jest to profesjonalny salon samochodowy KIA oferujący nowe samochody osobowe w konkurencyjnych cenach. Zachęcamy do sprawdzenia i zainwestowania w nowy samochód!

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *