Trudny wybór czyli najlepsze auto dla rodziny

Aby zapewnić swojej rodzinie wygodę i bezpieczeństwo warto dokładnie przemyśleć jakie auto spełni te dwa najważniejsze warunki. Do wyboru jest wiele opcji, wszystko zależy od naszych funduszy i dodatkowych udogodnień, które chcielibyśmy mieć w nowym samochodzie.

Jakie więc są najlepsze auta rodzinne?

Zacznijmy od bezpieczeństwa. Samochód przeznaczony dla rodziny z dziećmi powinien spełniać rygorystyczne standardy bezpieczeństwa. Oczywiście testy zderzeniowe są pierwszym kryterium poziomu bezpieczeńtwa samochodu. Od wielu lat najwyższe noty uzyskują SUVy ze stajni Volvo. Nie są to auta najtańsze, nie mają sobie jednak równych pod względem bezpieczeństwa pasażerów. Ponadto bezpieczeństwo przewożenia dzieci zależy od dwóch kwestii. Pierwszą jest oczywiście standard samego auta, drugim odpowiednio dobrane i zamontowane foteliki dziecięce.
Kolejnym ważnym kryterium wyboru rodzinnego samochodu jest wielkość i wygoda jaką oferuje. Trzeba pamiętać, że są to dwie odrębne kwestie. Często auta, które zapewniają pasażerom największą wygodę, najobszerniejsze miejsca dla nóg, wcale nie mają dużego bagażnika. Ideałem jest samochód, w którym rodzina wygodnie pojedzie na wakacje i jednocześnie zapakuje wszystkie potrzebne bagaże. Jednym z takich aut jest Peugot Traveller. Pamietajmy jednak, że w większości wypadków musi być to również auto, którym wygodnie będzie jeździć po mieście i które zmieści się na niewielkim miejscu postojowym. I tu wybór zależy od ilości osób, które mają wygodnie podróżować. Dla rodziny 2+1 wystarczy nawet opel astra, jednak już w przypadku wielodzietnej rodziny warto rozważy zakup vana lub kombi.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze auta rodzinnego?

Oprócz wyposażenia, które jest standardem już niemal wszędzie, czyli elektryczne szyby, radio samochodowe, multifunkcyjna kierownica i klimatyzacja można pokusić się o parę dodatkowych udogodnień. Co warto rozważyć? Na pewno elektrycznie regulowane lusterka boczne będą wygodne, szczególnie jeśli przewidujemy więcej niż jednego kierowcę. Kamera cofania i dodatkowe czujniki parkowania są nieocenione szczególnie w zatłoczonych miastach i na zapchanych parkingach. Możemy też zainwestować w jeszcze wyższy poziom i zdecydować się na asystenta parkowania. Klimatyzacja strefowa zapewni komfort każdemu pasażerowi wedle uznania. Bardzo przyjemnym udogodnieniem na długich trasach jest tempomat połączony z czujnikiem odległości, które utrzymują stałą prędkość i jednocześnie zachowają bezpieczny dystans jeśli zbliżymy się za bardzo do auta przed nami. Jakie jeszcze dodatkowe opcje są dostępne? Technika rozwija się tak szybko, że co roku mamy coraz więcej możliwości udogodnień w samochodach. System bezkluczykowy, automatyczna klapa bagażnika, podgrzewane fotele, automatyczne światła, asystent pasa- wybór jest niemal nieograniczony, a producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych udoskonaleń.
Jakie więc auto warto wybrać dla rodziny? Odpowiedź nie jest łatwa, warto rozważyć wszystkie opcje i podjąć decyzję bez pośpiechu.

Redakcja flamingwheels.pl