Samochód na doby w Łodzi – na czym to polega?

Usługa carsharingu, która w wielu krajach na świecie funkcjonuje już od dawna, w Polsce jest nowością. Z roku na rok zyskuje jednak na popularności – jest to rynek odznaczający się ogromnym potencjałem. Carsharing umożliwia m.in. wypożyczenie auta na doby – Łódź to jedno z polskich miast, gdzie mieszkańcy chętnie korzystają z tej opcji.

Samochód na doby – jak to działa?

W przeciągu kilku ostatnich lat usługi transportowe w Polsce zmieniły swoje oblicze, co jest naturalną odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania i preferencje klientów. Dobowy carsharing to nowoczesna forma wynajmu samochodów na krótki termin, gdy pojazd jest potrzebny na dłużej niż 2-3 godziny. Od carsharingu minutowego różni się głównie tym, że przy załatwianiu wszelakich formalności związanych z wynajęciem pojazdu na doby obecny jest pracownik wypożyczalni. Idea carsharingu minutowego polega na wynajmowaniu współdzielonych aut za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon.

Samochód na doby w Łodzi – o czym trzeba pamiętać?

Eksperci z firmy PANEK CarSharing przypominają, że każda wypożyczalnia udostępnia współdzielone samochody na warunkach określonych w swoim regulaminie. Bardzo ważne jest zatem to, aby klient znał te zasady – zawarcie umowy z wypożyczalnią oznacza bowiem ich akceptację. Rezerwacja samochodu na doby jest bardzo prosta. Można to zrobić osobiście, telefonicznie lub online za pomocą formularza, który jest zamieszczony na stronie wypożyczalni. Kluczowe znaczenie ma podanie godziny i miejsc, w których zostanie odebrane i oddane auto na doby. Łódź w tym zakresie ma o tyle rozbudowaną ofertę wypożyczalni, że kierowcy mają do dyspozycji wiele punktów odbioru i zwrotu zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Warto przypomnieć, że samochód można oddać w innym punkcie niż miejsce jego odbioru – nawet jeśli znajduje się on w innym mieście (taki wariant przeważnie wchodzi w rachubę). Osoby decydujące się na korzystanie z aut w ramach carsharingu dobowego muszą mieć ważne prawo jazdy. Okazanie tego dokumentu jest wymagane w trakcie rezerwacji.

https://panekcs.pl/

Redakcja flamingwheels.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *