Ford Gran Torino 1972

0
131

Ford Gran Torino z 1972 roku nabyty został po roku nachodzenia pseudo kolekcjonera, jakich w naszym kraju mamy niestety wielu.

Ford Gran Torino 1972 – remont

Okazało się, że był on już bardzo zdezelowany i remontu wymaga wszystko w tym samochodzie. Lecz nie było to ważne ponieważ nowemu nabywcy tak się auto spodobało, że postanowił je odrestaurować za wszelk± cenę. I tak się zaczęła przygoda w restaurowanie Forda, która trwała ponad 2 lata.

Trzeba było odnowić tapicerkę, pospawać nadwozie i podwozie, zrobić od nowa chromy na zderzakach, lusterkach i listwach, położyć nowy lakier, wstawić nowa szybę, którą sprowadzono z Kanady. Ponadto samochód nie miał już silnika i skrzyni biegów dlatego właściciel pojechał do Holandii gdzie udało mu się kupić oryginalny silnik 302 cid oraz automatyczn± skrzynię biegów C4.

Piękne felgi

Torino zostało wyposażone w piękne chromowane felgi z bardzo szerokimi oponami o rozmiarze 295/50/15 z tyłu i 235/60/15 z przodu. I wreszcie po ponad dwóch latach kosztów i harówki auto „zagadało” przepięknym odgłosem amerykańskiego silnika V8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here